Pacientų lankymas didžiausiose Vilniaus, Kauno ir Oslo ligoninėse

lie 26, 2020

Didžiausių Lietuvoje ir Vilniuje Santaros klinikų svetainėje paskutinė su pacientų lankymu susijusi naujiena yra birželio 10 d. įrašas apie pakeistą artimo (lydinčiojo) asmens dalyvavimo gimdyme tvarką. Ankstesnė su lankymu susijusi naujiena yra tik kovo 15 d. įraše apie Santaros klinikų veiklos pokyčius paskelbus karantiną, kur nurodoma, kad draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu. Panaši informacija nurodoma ir skiltyje Pacientams ir lankytojams (į šį puslapį nepavyks patekti tiesiogiai naršant mobiliąją santa.lt versiją), tačiau jau be detalizavimo dėl vaikų ir sunkių pacientų: Šiuo metu VUL Santaros klinikose galioja karantino režimas, yra draudžiamas hospitalizuotų pacientų lankymas visuose ligoninės padaliniuose. Kitaip tariant, nepaisant to, kad Lietuvoje karantinas pasibaigęs birželio 16 d., Santaros klinikose karantinas tebegalioja. Per pastarąsias dvi savaites Santaros klinikose atsidūrė du mano bičiuliai. Vienas iš jų, neregys, minėjo, kad lankyti galima, jeigu lankytojas atsidurs lankytojų sąraše, kurį tvirtina skyriaus vedėjas. Kito bičiulio atveju lankyti nebuvo leista. Dar minėjo apie tragišką maistą ir pasikeitusią tvarką, pagal kurią stacionare hospitalizuotiema pacientams nebetiekiami vaistai - pacientai jais turi pasirūpinti patys. Bičiulis neregys tą darė bandydamas prašyti tokios pagalbos slaugės, kurių palatai palikta nebe po dvi, o po vieną.

Santaros klinikų Vaikų ligoninėje vienintelė ir paskutinė su lankymu susijusi naujiena yra štai tokia:

Jei norite aplankyti ligonį

VAIKŲ LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS ŠIUO METU DRAUDŽIAMAS!

Informacija atnaujinta 2020 02 28

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje nuo liepos 7 d. pakeista pacientų lankymo tvarka, pagal kurią leidžiamas lankymas tris kartus per savaitę tik iš anksto suderinus laiką, susitikimus ribojant iki 30 minučių, taip pat vieną dieną tą patį pacientą leidžiant lankyti tik vienam lankytojui. Vaikų ir nepilnamečių lankymas nėra išskirtas, mažesni apribojimai taikomi tik terminalinės būklės pacientų lankymui. Iki liepos 7 d. visų hoapitalizuotų pacientų lankymas buvo draudžiamas.

Kauno klinikose didelės rizikos pacientai gali būti lankomi tik vieną kartą per savaitę, mažos rizikos - du. Draudžiamas karščiuojančių pacientų, išskyrus vaikus iki 14 metų, lankymas. Susitikimų trukmė ribojama iki 15 minučių, visais atvejais paciento lankymui turi būti išduodamas skyriaus vadovo leidimas.

Didžiausioje Oslo universitetinėje ligoninėje (žr. taisykles norvegų k.;  anglų k.) pacientų lankymas leidžiamas visomis savaitės dienomis, susitikimų trukmė ribojama iki 1 val. Pacientas apie būsimą lankytoją ligoninei turi pranešti dieną prieš apsilankymą. Vienas pacientas per dieną gali turėti tik vieną lankytoją. Iš lankytojų taip pat išskiriami šeimos nariai ar kiti, lydintis pacientą, kuriems lankymo apribojimai negalioja. Į šią grupę patenka:

• Vaikai (iki 18 metų)

• Pacientai su komunikacijos ar kalbiniais sutrikimais

• Terminaliniai pacientai

• Pacientai, kurių gydymo organizavimui reikalingas lydintis asmuo